Místnosti jako bytosti

Místnosti jako bytosti

Ráda nahlížím na prostředí kolem sebe jinak a dneska bych vám chtěla navrhnout, abyste se i vy podívali na jednotlivé místnosti vašeho doma trochu jinak. Co kdyby byl váš domov živá bytost a dívala by se na vás jako vy teď na něj. Přestavte si místnosti jako bytosti, které by mohly ožít díky vašemu přístupu a péči. Jaké by to bylo, vyzkoušet si podívat se na váš byt, na váš prostor očima každé z místností? Jak by ty bytosti vypadaly? A co by se změnilo, kdybyste dávali do prostoru více laskavosti?

  1. Představte si, že ve vaší předsíni bydlí Strážce brány. Bytost, která hlídá vaše území, vítá vás hned při příchodu a loučí se s vámi při každém odchodu.

Jak by asi vypadala postava, která by měla vlastnosti vaší předsíně? Byla by usměvavá, nebo zamračená? Viděli byste jí do tváře, nebo by nebylo možné v šeru ani zahlédnout její obličej? Měla by příjemné oblečení, nebo by byla ověšená vším možným? Jak by voněla? Bylo by na ní něco hezkého a zajímavého? Měla by kapsy plné nepotřebných papírků, nezaplacených složenek a zmuchlaných kapesníků? Kdyby Strážce vaší brány mohl mluvit, co myslíte, že by vám řekl? Jakou laskavost můžete pro tuto místo, pro tuto bytost udělat, aby se předsíň stala tou nejúžasnější vstupní branou do vašeho domova?

  1. Představte si, že ve vašem obývacím pokoji bydlí Vypravěč příběhů. Bytost, která má ráda společnost, setkávání a naslouchání. A sama by byla skvělým posluchačem i vypravěčem příběhů.

Jak by vypadala osoba, která by měla vlastnosti vašeho obývacího pokoje? Byla by samotářská, nebo společenská? Měla by ráda zimu, nebo by se raději vyhřívala u krbu či těšila z plamenů svíček? Kdo by ji navštěvoval? Rodina, přátelé, televizní hrdinové, nebo by spíš trávila hodiny o samotě? Nosila by hezké a čisté oblečení, nebo by byla umolousaná a po kapsách by měla hodně drobků? Byla by její kůže vyschlá jako hlína rostlin v obývacím pokoji, nebo jemná na dotek jako textilie všude kolem? Co by vám asi váš Vypravěč příběhů řekl, kdyby uměl mluvit? Jakou hezkou věc můžete pro váš obývací pokoj udělat, abyste tady třeba zažívali více příběhů?

  1. Představte si, že ve vaší kuchyni žije Kuchařka. Bytost, která se stará o životní styl všech členů domácnosti, co zde bydlí. Je zodpovědná za jejich zdraví a pečuje o jejich jídelníček.

Jak by asi vypadala bytost, která by měla vlastnosti vaší kuchyně? Jaká jídla by vám připravovala? Instantní, nebo z čerstvých surovin? Byla by při vaření uspěchaná, nebo by si přípravu jídla užívala? Měla by čistou zástěru, nebo ušmudlaný oděv? Do jaké restaurace byste ji pozvali na schůzku? Jakou by měla postavu? Co by vám asi vaše Kuchařka řekla, kdyby uměla mluvit? Jakou zajímavou chuť kromě jídla musí mít váš život? Jakou laskavost můžete udělat pro vaši kuchyni, abyste se tam cítili při přípravě jídla lépe?

  1. Představte si, že ve vaší koupelně žije Vodní víla. Bytost, která o vás s láskou pečuje. Smývá z vás nejen nečistoty, ale i starosti, únavu a stres. Ráda vás hýčká vonnými oleji, krémy, stará se o vaše vlasy i pleť.

Jak by vypadala bytost s vlastnostmi vaší koupelny? Věnovala by vám péči v rychlosti, nebo by vám poskytla dostatek času pro odpočinek a regeneraci? Balila by vás do jemných měkkých osušek, nebo sepraných či dokonce zatuchlých ručníků? Kdyby mluvila jazykem, který používáte v koupelně, co by vám řekla? Byla by to pochvala, nebo jen samé výtky k postavě? Jakou péči můžete dát své koupelně a jak můžete být k sobě v zrcadle laskavější?

  1. Představte si ve vaší ložnici Pečujícího kouzelníka. Bytost, která má ráda doteky, snění a ráda o vás pečuje. Umí vykouzlit jeskyni bezpečného území pro vaše intimní chvíle a sny.

    Jak by vypadala bytost, kdyby měla vlastnosti vaší ložnice? Jaké by měla oblečení? Myslíte, že by o vás pečovala s laskavostí jemných doteků, nebo byste jí byli jedno? Jak by se o vás zajímala? Kdyby mohl Pečující kouzelník mluvit, co by vám řekl? Co hezkého můžete pro svou ložnici udělat, abyste se tam cítili opečovávaní láskou?

Článek vyšel v JOGA Dnes 1/2019

Další články...

Mám pro vás e-Book zdarma! Velká harmonická pětka

Provedu vás fascinujícími principy Feng Shui

Reference

Rychlodesign

Setkání s Olgou pro mě bylo svěžím větrem v lehce zatuchlé každodennosti. Navrhla mi drobné i větší změny v interieru, u kterých jsem si říkala „jakto, že mě to taky nenapadlo?!“. Dostala jsem velkou chuť do vylepšování našeho domova a moc mě to baví. Najednou jednotlivé pokoje a jejich rozvržení začalo dávat smysl. Už se těším, až budu mít vše integrované a pozvu si Olgu znovu a podíváme se pod další šlupku. Tuto službu doporučuji všem, kteří chtějí pozvat do svého života víc energie, harmonie a dobrého pocitu. Já si stále děkuji, že jsem se do tohoto dobrodružství pustila.

Tereza Kramerová
https://terezakramerova.cz/

(Ú)klid v hlavě

Na úklid hlavy prostě musíte jít vícekrát! Poprvé to bylo milé, příjemné, ale myslím, že bych po pár měsících na ten zážitek zapomněla. Dala jsem ovšem na radu a zkusila jít opakovaně a s každou další návštěvou byl prožitek nádhernější a nádhernější. Velice obtížně se popisuje, co se vlastně odehrává. Člověk má pocit, že se dohromady nic neděje a přitom je mu neskutečně krásně. Po čtvrté návštěvě jsem si sama pro sebe pokusila definovat svůj stav, v jakém jsem se v průběhu toho dění nacházela, a nenapadlo mě jiné slovo než Nirvána. Takhle si ji představuji – božský klid, pocit, že je vše v naprostém pořádku a ještě se o mě někdo s velice laskavýma rukama stará. Navíc se Olga na začátku pokaždé přeptá na záměr, se kterým budeme pracovat a ten tam nějak při práci „začaruje“. A světe div se – věci v životě se poté začnou skutečně hýbat zamýšleným směrem! Jediné, čeho se obávám, je, že si na této nádherné proceduře vytvořím absolutní závislost, protože takto blaženě se zřejmě lidé cítí na drogách…

Linda

Design podle Feng-šuej

Olga vám rozhodně nemluví do života, ani nic nenařizuje, jen položí pár nevinných otázek jako: Proč máte hned proti vchodovým dveřím tuhle robustní těžkou skříň? Proč je jídelní stůl zrovna na tomhle místě? Proč jste si do ložnice pověsili zrovna tenhle obraz? Proč tohle vlastně nevyhodíte? Opravdu to potřebujete?… A my jsme se nad těmi otázkami zamýšleli a odpovídali. A pak Olga odešla a my jsme s mužem začali přestavovat, vyhazovat, přetírat, čistit a věřte mi to nebo ne, tak jako se to hýbe v našem domě, tak se to hýbe i ve mně, takže až to dočistíme v domově i v lidech, kteří v něm bydlí, zase dám zpráva. Zatím je to fakt zábava:-)

 

Petra Kruntorádová

(Ú)klid v hlavě

Do úklidu v hlavě jsem šla hodně intuitivně. Vůbec jsem nevěděla, co čekat a po letech kineziologií a seminářů mě tato metoda HODNĚ překvapila. Dostala jsem plnou Olžinu pozornost a péči. Provedla mě velice jemným a důsledným procesem. Po skončení jsem se cítila radostná a plná optimismu. Zůstala ve mě víra, že se v životě děje vše, tak jak má. Děkuji

Pavla Vedralová
http://www.andeloptik.cz/

(Ú)klid v hlavě

Byl to zážitek který překonal i očekávání, které jsem si nevytvářel. Když jsem cítil, jak se mi skrz doteky na hlavě rozjíždělo v těle teplo a vnímání všeho. Přes doteky dlaní se uvolňoval celý svět ve mně a ladil sluch. Závěrem když se roztočil energetický vír okolo a v mé hlavě… Nádhera. A co teprve po otevření očí, jiný zrak, vše ostřejší a barevnější, jiný, vyladěný sluch, svobodnější mysl a lepší fantazie. Vlastně trochu jiný svět, teď si ho jen uchovat. Díky Honza

Jan Čadský

(Ú)klid v hlavě

Intenzívne, hlboké a transformačné. Tak som prežívala s Oli môj “úklid hlavy”. Vnímala som počas tejto doby obrazy, pocity a ďalšie vnemy, ktoré upevňovali môj pocit, že sa vážne vo mne “upratuje”. Oli je úžasným sprievodcom na tejto ceste a rozhodne “upratovaciu session” s ňou vrelo odporúčam.

Katarína Krejčovičová
http://www.olgabu.cz/sluzby/uklid-v-hlave-access-bars/

Design podle Feng Shui

První reakce na proměnu byla nedůvěra okolí – od majitele kancelářského prostoru tak i kolegů z firmy. Vyzbrojen nedávnou osobní zkušeností při zařizování domu jsem se ale těšil, jak se tmavý hranatý prostor podaří proměnit k lepšímu. Už po šesti týdnech mě kolegové začali říkat, jak se v kanceláři cítí dobře a majitel přiznal, že “takovou proměnu nečekal, protože to je fakt pecka.”

Petr Fodor, Founder at AppAgent

Petr Fodor, Founder at AppAgent
http://www.appagent.co/

Design podle Feng Shui

Spolupráci s Olgou vřele doporučuji! Její návrhy byly v duchu “Tak přesně něco takového jsem chtěla, jen jsem nevěděla jak to říct”. Olga s námi trpělivě ladila detaily, které byly už jen o tom, jestli bude výsledná realizace na 100%, nebo 110%. Hlavně nám otevřela oči ve vnímání prostoru pro bydlení a z jejích návrhů, nápadů a tipů jsem si odnesla i ledacos do života. Neocenitelnou výhodou spolupráce  je fakt, že nás postrkovala, připomínala a motivovala, abychom věci dotáhli do finální podoby v relativně krátkém čase. Protože nebýt jí, tak nám třeba rámečky s fotografiemi ve vstupní hale nevisí ani po půl roce.

Ivana Fodorová

Workshop

Když jsem jela dnes do práce, připadla jsem si jako když se vracím po dlouhé dovolené. Odpočatá, nabitá energií, dobrou náladou a neskutečným klidem. Olgo, jsi úžasná žena, která umí lidi nadchnout, předat energii a povzbudit, pohladit po duši. Olgo, chtěla bych Ti ještě jednou poděkovat za krásný víkend. Cítím se nabitá energií. Když jsem včera jela domů, pořád jsem se usmívala, přišlo mi, že i zeleň a oblohu vnímám nějak ostřeji.

Jana Bažantová

Design podle Feng Shui

S Olgou přichází lavina pozitivní energie, nadšení, originality, neotřelosti a nespoutanosti. A přesně to ona dokáže přenést do jakéhokoliv prostoru i skupiny, se kterou pracuje, ať už je menší či větší. Vždy překvapí něčím novým, nikdy se neopakuje. Prostě každého doslova nakazí svou energií, kterou prostě miluji a doporučuji!

Eva Čejková Vašková, zakladatelka ŽENY s.r.o. a sítě Pracoven ŽENY s.r.o.
www.zenysro.cz

Workshop

Získala jsem zajímavé nápady a inspirace, dobré tipy pro nákupy a směr v bydlení. Olga je moc příjemná a pozitivní. Trpělivě se věnovala každému dotazu a dala inspirující nápady. Děkuji!

Lenka

Čárový kód

Olí, moc děkuji za perfektně zpracovanou typologii, sedí to ke mně úplně přesně. Pobavilo mě, že jsou v typologii i zahrnuty doporučení pro partnera, “jak na mě” Ještě jednou děkuji, často do typologie nahlížím a ráda si v ní čtu.

Katka
www.fotograf-ka.cz

Workshop

Moc krásný workshop. Přinesl mnoho užitečných informací, které mohu přenést do našeho bydlení, abychom se tam cítili všichni ještě lépe a spokojenější. Uvědomila jsem si jaké možnosti má prostor a jak si s ním lze pohrát, aby proudila energie. Milá ženská energie.

Petra
facebook.com/ferkafe

Workshop

Workshop byl skvělý! Olga je úžasná, dokáže zaujmout, ukazuje praktické věci. Celková atmosféra byla skvělá – prostředí, lidé. Určitě jsem se toho za ty dva dny moc dozvěděla. Ani se mi nechce končit.

Milada

Desing podle FS

Kouzelné… spousta drobností v našem domě způsobila velké změny v našich životech. Olgo, moc děkuji za naše osobní setkání, ze kterého čerpám do dnešního dne.

Iva

Rychlodesing

Dokonale! Kdo se nebojí uraganu v podobě Olga Bušková, která Vám 5 minut po příchodu s úsměvem začne přesouvat nábytek v kanceláři, běžte do toho! :-). Majákový obraz už mám na zdi, je geniální! Dekuji Oli a těším se na další stěhování! :-)

Olga Šedivcová

Workshop

Olgo, moc děkuji za nádherný a moc poučný víkend. Strašně mě to bavilo, teď kam přijdu, představuji si, co by se dalo změnit. Pokud by byl nějaký další workshop, určitě bych se moc ráda zúčastnila. Děkuji Ti ještě jednou a přeji jen to nejlepší :-)

Beáta

Čárový kód

Upřímně? Ještě nikdy se mi do rukou nedostala mou osobnost tak dokonale vystihující typologie, jako od Olgy. Nad každou větou, kterou jsem četla jsem jen kývala: „Ano, ano, ano.“. Četla jsem ji i manželovi, kýval stejně a oba jsme si na tom krásně potvrdili, jaký živel ve mě doma má a že je to vlastně super, byť někdy náročné. Olgu mám ráda pro její lidskost a přátelskost, kterou vyzařuje. Její práci doporučuji všem lidem, kteří cítí potřebu se ve svém nitru zorientovat, objevit své dary a přednosti a začít žít v souladu se svou vnitřní pravdou.

Alice Kirš, zakladatelka a autorka projektu Ženy ženám
zenyzenam.cz

Olga Bušková
Olga Bušková
Olga Bušková

Olga
Bušková

Designérka
ve službách harmonie

Title