Jak se neutopit v domácí koronavirové ponorce

Jak se neutopit v domácí koronavirové ponorce

VNĚJŠÍ A VNITŘNÍ PROSTOR

Některé situace mohou být teď doma náročnější, proto zkuste ponechat svým dětem, partnerovi, ale i sobě vnější a vnitřní prostor.

Podívejte se, zda ve vašem soužití má každý svoje teritorium, byť by bylo jen 1,5 metru čtverečního. Člověk by měl mít možnost někdy přemýšlet sám. Ne každý může jít hned ven do přírody. Myslete na to, že i vaše těla se potřebují nadechnout volností, aby nebyly stále organizované jinou osobou.

PROZKOUMEJTE SAMI SEBE OTÁZKAMI:

Kam si můžete sami se sebou na chvíli zalézt, aby vás ostatní nerušili?

Jak nejraději odpočíváte a jak často?

Které činnosti vám dávají nejvíce energie?

 

CHVALTE

Soustřeďte se tyto dny více na pochvalu. Děti zázračně prospívají a rostou, když je chválíte. Pochvala je jako objetí. Nezáleží na tom, jaké horší stránky podle vás mají – pokud soustředíte pozornost na přednosti a schopnosti dítěte, bude dělat úžasné pokroky. Dobro bude narůstat a nakonec zastíní veškeré slabiny. Platí to vlastně pro všechny bez ohledu na věk či velikost. Vyzkoušejte to i s dospělým, když si budete všímat toho, co je na něm skvělého, situaci to vždy prospěje. Nejúžasnější věci se dějí, když se zaměříme na dobro v druhých lidech.

PROZKOUMEJTE SAMI SEBE OTÁZKAMI:

Kdy jste naposledy pochválili sami sebe?

Co vám doma více roste? Květiny nebo prach?

Zkuste každý den každého člena domácnosti pochválit.

 

KO-NEČ-NĚ SI UKLIĎTE

Konec výmluv. Pokud je váš kalendář teď prázdný a vaše práce stojí, tak se přestaňte vymlouvat, že nemáte čas. Vezměte si na pomoc ocet nebo jiný saponát a začněte gruntovat. Uvidíte, budete z toho mít radost vy i váš domov.

Vašemu domovu budou slušet křišťály v oknech. Když do nich zasvítí sluneční paprsky, tak se k vám do místnosti nastěhují duhová prasátka, která dělají velmi dobře rostlinám, zvířatům, lidem a celému prostoru.

MLČTE

Venku musíte nosit roušky, abyste chránili ostatní. Zkuste doma chránit ostatní tak, že změníte i svůj slovník. V jednoduchosti je síla. Méně je více. Dorozumívejte se jen očima. Záleží na vás, jak často  takový „rozhovor“ budete vést.  Setrvejte v tichu a jen se dívejte. Z očí do očí. Uvidíte, že není třeba slov a v tichu je možné říci tolik jen očima. Nic nedělejte, jen se dívejte. Nepřemýšlejte, co si druhý myslí, a jen si to užívejte. Tím, že sedíte proti sobě v tichu, vytváříte oázu klidu a míru. Mysl nechte jít, kam chce. Budete překvapeni, jaký rozdíl nastane, když se takto budete vnímat častěji a častěji.

PROZKOUMEJTE SAMI SEBE OTÁZKAMI:

Když se zaposloucháte do zvuků svého domova. Co slyšíte?

Naslouchejte vařící vodě, krokům na podlaze nebo hučení lednice.

Co vám váš domov říká?

 

DOPISUJTE SI HRAVĚ

Co kdyby toaleta se změnila na místo pro vzkazy? Nechte na toaletě zápisník a tužku a hrajte si s ostatními členy rodiny. Vždy když někdo přijde na toaletu, zanechá zde úkol nebo vzkaz pro jiného člena domácnosti. Ten jej pro přečtení musí splnit a zanechá zde další úkol či zprávu. Takové dopisování se dokonce může stát hrou, která rozpouští křivdy či zjemňuje nedorozumění. Už vás napadl první vzkaz, který zde zanecháte?

 

VÝDECH. NÁDECH.

Jestli se chcete nadechnout, musíte nejdřív vydechnout. Dýchejte a nechte se dýchat.

Zastavte se. Vždycky a všude. Větrejte sebe, ale nezapomínejte i otevírat okna.  Vašim dnům se bude lépe dýchat, když budete praktikovat nádech a výdech pomalu a dlouze. Zavřete oči a jen dýchejte.

PROZKOUMEJTE SAMI SEBE OTÁZKAMI:

 

Jaké okno otevíráte nejčastěji a kde?

Dokážete se nadechnout až do palců u nohy?

Kdyby váš dech byl barevný, jakou barvu by měl?

 

S radostí každého dne vám dost pomůže Deník plný radost, do kterého si můžete zaznamenávat svoje pěkné dny.

Mír a lásku

Olga

 

 

 

Další články...

Mám pro vás e-Book zdarma! Velká harmonická pětka

Provedu vás fascinujícími principy Feng Shui

Reference

Úprava domova

Olga vám rozhodně nemluví do života, ani nic nenařizuje, jen položí pár nevinných otázek. A my jsme se nad těmi otázkami zamýšleli a odpovídali. A pak Olga odešla a my jsme s mužem začali přestavovat, vyhazovat, přetírat, čistit.

Petra Kruntorádová
https://pravydomaci.cz/

Úprava kanceláří

S Olgou přichází lavina pozitivní energie, nadšení, originality, neotřelosti a nespoutanosti. A přesně to ona dokáže přenést do jakéhokoliv prostoru i skupiny, se kterou pracuje, ať už je menší či větší. Vždy překvapí něčím novým, nikdy se neopakuje. Prostě každého doslova nakazí svou energií, kterou prostě miluji a doporučuji!

Eva Čejková Vašková, zakladatelka ŽENY s.r.o. a sítě Pracoven ŽENY s.r.o.
www.zenysro.cz

Úprava domova

Olga nám otevřela oči ve vnímání prostoru pro bydlení a z jejích návrhů, nápadů a tipů jsem si odnesla i ledacos do života. Chtěli jsme pomoci s bydlením na rok. Už tady bydlíme tři roky a vůbec se nám nechce pryč.

Ivana Fodorová

(Ú)klid v hlavě

Do úklidu v hlavě jsem šla hodně intuitivně. Vůbec jsem nevěděla, co čekat a po letech kineziologií a seminářů mě tato metoda HODNĚ překvapila. Dostala jsem plnou Olžinu pozornost a péči. Provedla mě velice jemným a důsledným procesem.

Pavla Vedralová
http://www.vedralovapavla.cz/

Úprava kanceláří

 Už po šesti týdnech mě kolegové začali říkat, jak se v kanceláři cítí dobře a majitel přiznal, že “takovou proměnu nečekal, protože to je fakt pecka.”

Petr Fodor, Founder at AppAgent
http://www.appagent.co/

(Ú)klid v hlavě

Intenzívne, hlboké a transformačné.  Oli je úžasným sprievodcom na tejto ceste a rozhodne “upratovaciu session” s ňou vrelo odporúčam.

Katarína Krejčovičová
https://xellelife.com/

Úklid hlavy

V několika momentech jsem jasně cítil tlak rukou na hlavě a až potom, co si Olga začala zahřívat dlaně o sebe jsem si uvědomil, že je tam dávno nemá. A takových snových situací plných sluchových a dotykových vjemů bylo mnohem více. Rozhodně to byla příjemně strávená hodina v jinak hektickém pracovním týdnu.

Tom Cortés
https://www.tomcortes.com/

Olga Bušková

Olga
Bušková

Terapeutka a designérka
Feng-šuej

Title