Nebojte se domácích kostlivců

Nebojte se domácích kostlivců

Stará zašedlá zima je pryč a konečně se začínají dít nové věci. Začíná se probouzet jiný cyklus roku. Jaro postupně vystrkuje zelené lístky z hlíny a příroda se probouzí ze spánku, aby mohla vyrašit, vykvést a rozpučet všechnu svoji energii tohoto roku. Jak rozproudit jarní energii uvnitř domova?

Vymeťte kostlivce ze skříní

Každý z nás má doma několik skříní – na potraviny, na oblečení, na boty, na dokumenty, ale i skříň s kostlivci. Patří sem třeba nepříjemné dokumenty, předměty od expartnerů, ukončené záležitosti, nenošené oblečení, šperky, boty, zkrátka vše, co nechcete řešit, ale nedovolíte si to vyhodit. Znám to z vlastní zkušenosti, že někdy nechávám vyhnít věci, že se vyřeší samy. V tu chvíli je nejlepší položit si otázku: Proč si doma vytvářím „hřbitov“ ve skříni?

Zkuste to taky. Najděte největšího kostlivce, co doma máte, a ukončete to s ním jednou provždy. A pokud žádného nenajdete, tak si ukliďte alespoň jednu skříň. Nezáleží na tom, jestli ve spíži nebo to bude jen botník. Dejte část svého času úložným prostorům, vždyť ty věci jste tam stejně nanosili vy sami. Nepotřebná věc je vše, co nemáte rádi a nepoužíváte.

Pokud se nějaké nepotřebné věci nemůžete zbavit, tak si položte tyto otázky:

Proč si stále potřebuji tuto věc nechávat v životě a čeho se bojím?

Rozzáří toto oblečení moje současné JÁ?

Co potřebuji v životě více zalít, aby mě vykvetlo?

Představujte si, jak vám roste životní síla a energie s každou vytříděnou poličkou. Přeji vám krásné přehledné skříně plné života!

Rozhýbejte kliky

Chcete mít na jaře kliku? Myslete na to, že příležitosti chodí dveřmi. Promažte kliky a zámky, ať k vám mají snadnou cestu. Když vám dveře vržou, váznou nebo se špatně otevírají, můžete být více podrážděni a rozladěni.

Špinavá okna zhoršují náladu

Okna jsou oči prostoru. Oknem přichází do místnosti čerstvý vzduch, ale i slunce na návštěvu. Já osobně miluji velká okna. Z oken ložnice vidím až na druhou stranu Prahy a z obývacího pokoje do korun stromů. Mohu sledovat ptáky ve větvích, jak si staví hnízda. Projděte se svým domovem a podívejte se, jak se jednotlivé místnosti dívají.

Jaké máte doma „oči prostoru“ a co vidí?

Věděli jste, že málo oken omezuje tok energie v místnosti?

Naopak díky mnoha oknům je v prostoru hodně aktivní energie. Zkuste se tento měsíc i vy sami něčemu novému otevřít i uvnitř sebe. Co ve vás doteď bylo zavřené a nedovolili jste si pustit? Je čas se nadechnout a vyzkoušet, jaké by to bylo. A nezapomeňte si najít v březnu čas na umytí oken, aby i váš domov viděl, jak venku kvete a pučí jaro. Zničená nebo špinavá okna můžou zhoršovat zrak. Nejde ani tak o to, že byste přes ně neviděli, ale uzavírají v prostoru negativní energii, která vám zhorší depresi, únavu nebo náladu.

Mějte krásný ZEN. BřeZEN.

Olga

Další články...

Mám pro vás e-Book zdarma! Velká harmonická pětka

Provedu vás fascinujícími principy Feng Shui

Reference

Úprava domova

Olga vám rozhodně nemluví do života, ani nic nenařizuje, jen položí pár nevinných otázek jako: Proč máte hned proti vchodovým dveřím tuhle robustní těžkou skříň? Proč je jídelní stůl zrovna na tomhle místě? Proč jste si do ložnice pověsili zrovna tenhle obraz? Proč tohle vlastně nevyhodíte? Opravdu to potřebujete?… A my jsme se nad těmi otázkami zamýšleli a odpovídali. A pak Olga odešla a my jsme s mužem začali přestavovat, vyhazovat, přetírat, čistit a věřte mi to nebo ne, tak jako se to hýbe v našem domě, tak se to hýbe i ve mně, takže až to dočistíme v domově i v lidech, kteří v něm bydlí, zase dám zpráva. Zatím je to fakt zábava:-)

Petra Kruntorádová
https://pravydomaci.cz/

Úprava kanceláří

S Olgou přichází lavina pozitivní energie, nadšení, originality, neotřelosti a nespoutanosti. A přesně to ona dokáže přenést do jakéhokoliv prostoru i skupiny, se kterou pracuje, ať už je menší či větší. Vždy překvapí něčím novým, nikdy se neopakuje. Prostě každého doslova nakazí svou energií, kterou prostě miluji a doporučuji!

Eva Čejková Vašková, zakladatelka ŽENY s.r.o. a sítě Pracoven ŽENY s.r.o.
www.zenysro.cz

Úprava domova

Spolupráci s Olgou vřele doporučuji! Její návrhy byly v duchu “Tak přesně něco takového jsem chtěla, jen jsem nevěděla jak to říct”. Olga s námi trpělivě ladila detaily, které byly už jen o tom, jestli bude výsledná realizace na 100%, nebo 110%. Hlavně nám otevřela oči ve vnímání prostoru pro bydlení a z jejích návrhů, nápadů a tipů jsem si odnesla i ledacos do života. Chtěli jsme pomoci s bydlením na rok. Už tady bydlíme tři roky a vůbec se nám nechce pryč.

Ivana Fodorová

(Ú)klid v hlavě

Do úklidu v hlavě jsem šla hodně intuitivně. Vůbec jsem nevěděla, co čekat a po letech kineziologií a seminářů mě tato metoda HODNĚ překvapila. Dostala jsem plnou Olžinu pozornost a péči. Provedla mě velice jemným a důsledným procesem. Po skončení jsem se cítila radostná a plná optimismu. Zůstala ve mě víra, že se v životě děje vše, tak jak má. Děkuji

Pavla Vedralová
http://www.vedralovapavla.cz/

Úprava kanceláří

První reakce na proměnu byla nedůvěra okolí – od majitele kancelářského prostoru tak i kolegů z firmy. Vyzbrojen nedávnou osobní zkušeností při zařizování domu jsem se ale těšil, jak se tmavý hranatý prostor podaří proměnit k lepšímu. Už po šesti týdnech mě kolegové začali říkat, jak se v kanceláři cítí dobře a majitel přiznal, že “takovou proměnu nečekal, protože to je fakt pecka.”

Petr Fodor, Founder at AppAgent
http://www.appagent.co/

(Ú)klid v hlavě

Intenzívne, hlboké a transformačné. Tak som prežívala s Oli môj “úklid hlavy”. Vnímala som počas tejto doby obrazy, pocity a ďalšie vnemy, ktoré upevňovali môj pocit, že sa vážne vo mne “upratuje”. Oli je úžasným sprievodcom na tejto ceste a rozhodne “upratovaciu session” s ňou vrelo odporúčam.

Katarína Krejčovičová
https://xellelife.com/

Úklid hlavy

Zastavit se, byť jenom na pár minut, je při mém pracovním režimu téměř nemožné. Když mi tedy Olga nabídla, že budu moct hodinu bez ustání nic nedělat a neříkat, nemusela mě přemlouvat. Během jejího otevírání hlavy se moje hlava vylila jako váza. Před očima mi jely desítky příběhů, až jsem měl sem tam pocit, že nejsem vzhůru. A to nejenom kvůli myšlenkám. V několika momentech jsem jasně cítil tlak rukou na hlavě a až potom, co si Olga začala zahřívat dlaně o sebe jsem si uvědomil, že je tam dávno nemá. A takových snových situací plných sluchových a dotykových vjemů bylo mnohem více. Rozhodně to byla příjemně strávená hodina v jinak hektickém pracovním týdnu.

Tom Cortés
https://www.tomcortes.com/

Olga Bušková
Olga Bušková
Olga Bušková

Olga
Bušková


Title