Několik tipů, jak poděkovat domovu za vztah, který spolu máte

Několik tipů, jak poděkovat domovu za vztah, který spolu máte

Dneska klepe na dveře Valentýn. Oslavte tento svátek se svým prostorem, který s vámi každý večer usíná, zná vás ve vytahaném triku i elegantním obleku, rozcuchané i načesané.

Nikdy vám neodmlouvá, jen občas vrzne dveřmi, ale nikdy se s vámi nerozejde. Většinou jste to vy, kdo od něj odcházíte a zase se k němu navracíte. Občas i bouchnete dveřmi a on čeká, až zachrastí znovu klíče ve dveřích.

 

Máte ho rádi a není váš první.

Máte spolu hezký vztah.

Každý den se na něj těšíte.

Jmenuje se Domov.

 

Několik tipů, jak poděkovat domovu za vztah, který spolu máte:

Řekněte to květinou

Pugét voňavých květin bude slušet každé vaší váze, ať už ji postavíte na jídelní stůl, kuchyňskou linku, nebo noční stolek. Dopřejte dostatek vody i zeleným rostlinám v květináči.

Věděli jste, že z rostlin u vás doma je možné vyčíst, jak to máme se vztahy s lidmi kolem sebe?

Když je máte doma uvadlé, uschlé nebo se žlutými listy, tak možná ani vy se příliš nevěnujete lidem kolem sebe.

Když se vaše květináče koupou ve vodě a jsou přelité, až z toho uhnívají kořínky, tak váš tlak na lidi kolem vás je tak silný, že urputností ničíte vztahy.

Nechte se rozmazlit

Napusťte si vanu plnou voňavých bublin, zapalte svíčku a schovejte se do vody. Nechte se rozmazlovat v místnosti, která je relaxační oázou vašeho domova. Vypněte hlavu a zapněte příjemnou hudbu. Zavřete oči a zasněte se, že ležíte na břehu teplého oceánu. Nezapomeňte si nahřát ručník, protože až vylezete a zabalíte se do něj, bude to jako teplá náruč, co vás obejme.

Děkuji, že jsi

Zkuste se v každé místnosti na chvíli zastavit a poděkovat, že ji máte.

Děkuji ti, předsíni, že zde mohu odložit kabát, boty, tašky a nemusím už je vláčet do dalších místností.

Děkuji ti, kuchyni, že zde mohu tvořit jídla pro žaludek a jíst potraviny, které zde na mě čekají.

Děkuji ti, obývací pokoji, že se s tebou tady mohu jen tak povalovat.

Děkuji ti, koupelno, že mohu tady ze sebe smýt celý den.

Děkuji ti, toaleto, že mohu ze svého těla vypustit vše nepotřebné a tím své tělo udržuji zdravé.

Děkuji ti, šatno, že mohu několik minut jen stát a přemýšlet, co si vezmu na sebe.

Děkuji ti, ložnice, že se mohu naložit pod peřinu do svých snů.

Dívejte se na domov očima jednotlivých místností

Kdybych byla svým jídelním stolem, jak bych chtěla, aby se lidé u mě scházeli, jedli a povídali si? A tak se u svého stolu zkuste chovat.

Kdybych byla svojí knihovnou, jaké knihy bych chtěla mít vystavené? Takové si vystavte.

Kdybych byla svým věšákem, kolik kabátů bych chtěla každý den držet?

Nejsme my a prostor. Jsme jedno. Domov je naše druhé tělo. Domov je láska.

Rozpalte to spolu

Změňte nezapálený knot svíčky na hořící. Vytvořte romantickou atmosféru a zkuste se dívat chvíli do plamínků svíčky. Je to tak uklidňující.

Malé doporučení, pokud váš vztah není v tuto chvíli harmonický:

Pokud to teď mezi vámi skřípe, namažte všechny panty dveří. Můžete vyzkoušet doma říkat jen hezká slova, vždyť všechny ty zdi stojí při vás, ať se ve vašem životě odehrává jakákoli bouře.

Nedávno jste se rozešli a odstěhovali na nové místo. Máte nový domov. Ideální čas s ním navázat kontakt. Jakou pozornost jste naposledy koupili svému domovu? Třeba váš gauč potěší hřejivá deka, příjemný polštář nebo vaše zdi rádi podrží rámeček na společnou fotografii všech členů domácnosti.

A pokud Valentýna neslavíte, tak pečujte o svůj domov, jako by patřil někomu, koho milujete.

Krásné dny, Olga

 

Vyšlo v Jóga Dnes 13. 2. 2020

Další články...

Mám pro vás e-Book zdarma! Velká harmonická pětka

Provedu vás fascinujícími principy Feng Shui

Reference

Úprava domova

Olga vám rozhodně nemluví do života, ani nic nenařizuje, jen položí pár nevinných otázek jako: Proč máte hned proti vchodovým dveřím tuhle robustní těžkou skříň? Proč je jídelní stůl zrovna na tomhle místě? Proč jste si do ložnice pověsili zrovna tenhle obraz? Proč tohle vlastně nevyhodíte? Opravdu to potřebujete?… A my jsme se nad těmi otázkami zamýšleli a odpovídali. A pak Olga odešla a my jsme s mužem začali přestavovat, vyhazovat, přetírat, čistit a věřte mi to nebo ne, tak jako se to hýbe v našem domě, tak se to hýbe i ve mně, takže až to dočistíme v domově i v lidech, kteří v něm bydlí, zase dám zpráva. Zatím je to fakt zábava:-)

Petra Kruntorádová
https://pravydomaci.cz/

Úprava kanceláří

S Olgou přichází lavina pozitivní energie, nadšení, originality, neotřelosti a nespoutanosti. A přesně to ona dokáže přenést do jakéhokoliv prostoru i skupiny, se kterou pracuje, ať už je menší či větší. Vždy překvapí něčím novým, nikdy se neopakuje. Prostě každého doslova nakazí svou energií, kterou prostě miluji a doporučuji!

Eva Čejková Vašková, zakladatelka ŽENY s.r.o. a sítě Pracoven ŽENY s.r.o.
www.zenysro.cz

Úprava domova

Spolupráci s Olgou vřele doporučuji! Její návrhy byly v duchu “Tak přesně něco takového jsem chtěla, jen jsem nevěděla jak to říct”. Olga s námi trpělivě ladila detaily, které byly už jen o tom, jestli bude výsledná realizace na 100%, nebo 110%. Hlavně nám otevřela oči ve vnímání prostoru pro bydlení a z jejích návrhů, nápadů a tipů jsem si odnesla i ledacos do života. Chtěli jsme pomoci s bydlením na rok. Už tady bydlíme tři roky a vůbec se nám nechce pryč.

Ivana Fodorová

(Ú)klid v hlavě

Do úklidu v hlavě jsem šla hodně intuitivně. Vůbec jsem nevěděla, co čekat a po letech kineziologií a seminářů mě tato metoda HODNĚ překvapila. Dostala jsem plnou Olžinu pozornost a péči. Provedla mě velice jemným a důsledným procesem. Po skončení jsem se cítila radostná a plná optimismu. Zůstala ve mě víra, že se v životě děje vše, tak jak má. Děkuji

Pavla Vedralová
http://www.vedralovapavla.cz/

Úprava kanceláří

První reakce na proměnu byla nedůvěra okolí – od majitele kancelářského prostoru tak i kolegů z firmy. Vyzbrojen nedávnou osobní zkušeností při zařizování domu jsem se ale těšil, jak se tmavý hranatý prostor podaří proměnit k lepšímu. Už po šesti týdnech mě kolegové začali říkat, jak se v kanceláři cítí dobře a majitel přiznal, že “takovou proměnu nečekal, protože to je fakt pecka.”

Petr Fodor, Founder at AppAgent
http://www.appagent.co/

(Ú)klid v hlavě

Intenzívne, hlboké a transformačné. Tak som prežívala s Oli môj “úklid hlavy”. Vnímala som počas tejto doby obrazy, pocity a ďalšie vnemy, ktoré upevňovali môj pocit, že sa vážne vo mne “upratuje”. Oli je úžasným sprievodcom na tejto ceste a rozhodne “upratovaciu session” s ňou vrelo odporúčam.

Katarína Krejčovičová
https://xellelife.com/

Úklid hlavy

Zastavit se, byť jenom na pár minut, je při mém pracovním režimu téměř nemožné. Když mi tedy Olga nabídla, že budu moct hodinu bez ustání nic nedělat a neříkat, nemusela mě přemlouvat. Během jejího otevírání hlavy se moje hlava vylila jako váza. Před očima mi jely desítky příběhů, až jsem měl sem tam pocit, že nejsem vzhůru. A to nejenom kvůli myšlenkám. V několika momentech jsem jasně cítil tlak rukou na hlavě a až potom, co si Olga začala zahřívat dlaně o sebe jsem si uvědomil, že je tam dávno nemá. A takových snových situací plných sluchových a dotykových vjemů bylo mnohem více. Rozhodně to byla příjemně strávená hodina v jinak hektickém pracovním týdnu.

Tom Cortés
https://www.tomcortes.com/

Olga Bušková
Olga Bušková
Olga Bušková

Olga
Bušková


Title