Všechno, co jste chtěli vědět o koupelně, ale báli jste se zeptat

Všechno, co jste chtěli vědět o koupelně, ale báli jste se zeptat

Voda znamená bohatství, a odtok vody z domova symbolizuje odcházení rodinného majetku. Měnící se klimatické podmínky ukazují, jakým vzácným zbožím je voda – takže by se s ní nemělo plýtvat. Stále více lidí používá vodu z vany, dřezu a sprchového koutu na zalévání zahrádky. Kapající kohoutek je symbolem utíkajícího bohatství. Představte si, že jedna kapka spadne z kohoutku za sekundu, což znamená, že zbytečně odteče tisíc litrů vody za rok.

 • V koupelně očišťujete svoje tělo, a říká se, že tím se čistí i duše.
 • Je to druhá hlavní místnost po kuchyni.
 • Koupelnou uniká nejvíce energie odtoky.
 • Sami sebe tady potkáváte ve vlastní kůži.
 • Koupelna nemusí být příliš velká, ale neměla by působit tmavě a stísněně.
 • Ke zvětšení a prosvětlení místnosti použijte velká zrcadla a dostatek osvětlení.
 • Nejlepší pozice koupelny je na východě nebo jihovýchodě. Pokud je vaše koupelna na sever, dodejte proti síle vody prvky dřeva nebo rostliny.
 • Oddělte toaletu od koupelny. Víko sedátka a dveře místnosti by měly být stále zavřené, zejména je-li toaleta blízko vstupních dveří do domu nebo dveří do ložnice.
 • V koupelně i na toaletě se zaměřte na správnou cirkulaci vzduchu, ať je to malé okno nebo vzduchová ventilace.
 • Mějte pod kontrolou špinavé prádlo – v koši pod víkem.
 • Chaos v jakémkoli prostoru vnáší chaos i do života. Maličkosti jako gumičky, sponky, pinzety a další věci dejte ideálně do skleněných či porcelánových dóz.

NÁVŠTĚVOU VE VLASTNÍ KOUPELNĚ

Pojďte dnes sami k sobě na návštěvu a zkuste se na svou koupelnu podívat očima osoby, která zde nebydlí, ale je tu jen jako pozorovatel.

Zadívejte se do své koupelny ode dveří, jako byste ji viděli úplně poprvé.

 • Jakou celkovou atmosféru v místnosti cítíte?
 • Máte zde i toaletu, nebo je to místo určené jen  k očistě?
 • Děláte zde jen malé každodenní rituály např. čištění zubů a rukou, nebo stává se i oázou odpočinku a relaxace např. ve vaně?
 • Co o vás vaše koupena vypovídá v tuto chvíli?
 • Jaké ručníky vidíte? Seprané, nebo měkoučké? Jsou pověšené na výšku nebo se různě povalují? Jak často je měníte?
 • V jakém stavu jsou kohoutky? Kapou nebo ne?
 • Vidíte spoustu krémů a tubiček, nebo je zde systém a pořádek?
 • Jak snadný je přístup  k umyvadlu, vaně popř. pračce?
 • Má koupelna okno? Co z něj vidíte?
 • Jaká jsou zde zrcadla? Vidí všichni členové domácnosti svojí celou hlavu?
 • Je z koupelny cítit čistota?
 • Má tato místnost atmosféru láskyplné náruče, co vás opečovává?

NÁVOD, JAK OPEČOVAT SVOJI KOUPELNU

Dbejte na to, aby byla vždy čistá. Většinou kohoutky a ručníky prozradí hodně o čistotě celé místnosti.

Zrcadlo odráží váš vlastní obraz – doslova i symbolicky. Jak se vidíte v zrcadle, ovlivňuje i to, jak se vnímáte ve své vědomí. Proto je tak důležité, aby zrcadla byla čistá a odrážela jen „čistou“ energii.

Zrcadla a umyvadlo potřebují lichotivé osvětlení. Vyvarujte se příliš ostrého světla, snažte se naopak vytvořit uvolněnou atmosféru, např. svíčkami. Koupelna by neměla být příliš velká, ale neměla by působit stísněně a tmavě. Nedostatek světla ubírá energii.

Měkké ručníky místnost pěkně zútulní a zateplí prostor. Obecně se má za to, že ručníky by se měly prát po třech použitích. Nebudou však čistší, použijete-li více pracího prášku. Právě naopak. Absorbují pak všechno přebytečné a mohou být domovem pro více bakterií. Ručníky zůstanou déle měkké, když je před sušením protřepete.

Nahřejte si ručník na topení, protože až vystoupíte z vany a zabalíte se do něj, budete mít pocit, jako by vás někdo objal.

RECEPT NA POMALOU MOKROU CHVILKU:

Sprchování má podobný efekt jako pobyt na mořském břehu- voda „smazává“ většinu podnětů, které působí na vaše smysly, a mozek se tak lépe dostane do plného stavu bdělosti. Sprchováním se navíc vytvářejí tytéž negativně nabité ionty, jaké jsou v mořském vzduchu. Ty vám pomohou cítit se vyrovnaně a nabití energií.

Ať vám teče v životě radost, ne jen kape!

Další články...

Mám pro vás e-Book zdarma! Velká harmonická pětka

Provedu vás fascinujícími principy Feng Shui

Reference

Úprava domova

Olga vám rozhodně nemluví do života, ani nic nenařizuje, jen položí pár nevinných otázek jako: Proč máte hned proti vchodovým dveřím tuhle robustní těžkou skříň? Proč je jídelní stůl zrovna na tomhle místě? Proč jste si do ložnice pověsili zrovna tenhle obraz? Proč tohle vlastně nevyhodíte? Opravdu to potřebujete?… A my jsme se nad těmi otázkami zamýšleli a odpovídali. A pak Olga odešla a my jsme s mužem začali přestavovat, vyhazovat, přetírat, čistit a věřte mi to nebo ne, tak jako se to hýbe v našem domě, tak se to hýbe i ve mně, takže až to dočistíme v domově i v lidech, kteří v něm bydlí, zase dám zpráva. Zatím je to fakt zábava:-)

Petra Kruntorádová
https://pravydomaci.cz/

Úprava kanceláří

S Olgou přichází lavina pozitivní energie, nadšení, originality, neotřelosti a nespoutanosti. A přesně to ona dokáže přenést do jakéhokoliv prostoru i skupiny, se kterou pracuje, ať už je menší či větší. Vždy překvapí něčím novým, nikdy se neopakuje. Prostě každého doslova nakazí svou energií, kterou prostě miluji a doporučuji!

Eva Čejková Vašková, zakladatelka ŽENY s.r.o. a sítě Pracoven ŽENY s.r.o.
www.zenysro.cz

Úprava domova

Spolupráci s Olgou vřele doporučuji! Její návrhy byly v duchu “Tak přesně něco takového jsem chtěla, jen jsem nevěděla jak to říct”. Olga s námi trpělivě ladila detaily, které byly už jen o tom, jestli bude výsledná realizace na 100%, nebo 110%. Hlavně nám otevřela oči ve vnímání prostoru pro bydlení a z jejích návrhů, nápadů a tipů jsem si odnesla i ledacos do života. Chtěli jsme pomoci s bydlením na rok. Už tady bydlíme tři roky a vůbec se nám nechce pryč.

Ivana Fodorová

(Ú)klid v hlavě

Do úklidu v hlavě jsem šla hodně intuitivně. Vůbec jsem nevěděla, co čekat a po letech kineziologií a seminářů mě tato metoda HODNĚ překvapila. Dostala jsem plnou Olžinu pozornost a péči. Provedla mě velice jemným a důsledným procesem. Po skončení jsem se cítila radostná a plná optimismu. Zůstala ve mě víra, že se v životě děje vše, tak jak má. Děkuji

Pavla Vedralová
http://www.vedralovapavla.cz/

Úprava kanceláří

První reakce na proměnu byla nedůvěra okolí – od majitele kancelářského prostoru tak i kolegů z firmy. Vyzbrojen nedávnou osobní zkušeností při zařizování domu jsem se ale těšil, jak se tmavý hranatý prostor podaří proměnit k lepšímu. Už po šesti týdnech mě kolegové začali říkat, jak se v kanceláři cítí dobře a majitel přiznal, že “takovou proměnu nečekal, protože to je fakt pecka.”

Petr Fodor, Founder at AppAgent
http://www.appagent.co/

(Ú)klid v hlavě

Intenzívne, hlboké a transformačné. Tak som prežívala s Oli môj “úklid hlavy”. Vnímala som počas tejto doby obrazy, pocity a ďalšie vnemy, ktoré upevňovali môj pocit, že sa vážne vo mne “upratuje”. Oli je úžasným sprievodcom na tejto ceste a rozhodne “upratovaciu session” s ňou vrelo odporúčam.

Katarína Krejčovičová
https://xellelife.com/

Úklid hlavy

Zastavit se, byť jenom na pár minut, je při mém pracovním režimu téměř nemožné. Když mi tedy Olga nabídla, že budu moct hodinu bez ustání nic nedělat a neříkat, nemusela mě přemlouvat. Během jejího otevírání hlavy se moje hlava vylila jako váza. Před očima mi jely desítky příběhů, až jsem měl sem tam pocit, že nejsem vzhůru. A to nejenom kvůli myšlenkám. V několika momentech jsem jasně cítil tlak rukou na hlavě a až potom, co si Olga začala zahřívat dlaně o sebe jsem si uvědomil, že je tam dávno nemá. A takových snových situací plných sluchových a dotykových vjemů bylo mnohem více. Rozhodně to byla příjemně strávená hodina v jinak hektickém pracovním týdnu.

Tom Cortés
https://www.tomcortes.com/

Olga Bušková
Olga Bušková
Olga Bušková

Olga
Bušková


Title