O koupelně…

O koupelně…

Voda znamená bohatství, a odtok vody z domova symbolizuje odcházení rodinného majetku. Měnící se klimatické podmínky ukazují, jakým vzácným zbožím je voda – takže by se s ní nemělo plýtvat. Stále více lidí používá vodu z vany, dřezu a sprchového koutu na zalévání zahrádky. Kapající kohoutek je symbolem utíkajícího bohatství. Představte si, že jedna kapka spadne z kohoutku za sekundu, což znamená, že zbytečně odteče tisíc litrů vody za rok.

 • V koupelně očišťujete svoje tělo, a říká se, že tím se čistí i duše.
 • Je to druhá hlavní místnost po kuchyni.
 • Koupelnou uniká nejvíce energie odtoky.
 • Sami sebe tady potkáváte ve vlastní kůži.
 • Koupelna nemusí být příliš velká, ale neměla by působit tmavě a stísněně.
 • Ke zvětšení a prosvětlení místnosti použijte velká zrcadla a dostatek osvětlení.
 • Nejlepší pozice koupelny je na východě nebo jihovýchodě. Pokud je vaše koupelna na sever, dodejte proti síle vody prvky dřeva nebo rostliny.
 • Oddělte toaletu od koupelny. Víko sedátka a dveře místnosti by měly být stále zavřené, zejména je-li toaleta blízko vstupních dveří do domu nebo dveří do ložnice.
 • V koupelně i na toaletě se zaměřte na správnou cirkulaci vzduchu, ať je to malé okno nebo vzduchová ventilace.
 • Mějte pod kontrolou špinavé prádlo – v koši pod víkem.
 • Chaos v jakémkoli prostoru vnáší chaos i do života. Maličkosti jako gumičky, sponky, pinzety a další věci dejte ideálně do skleněných či porcelánových dóz.

NÁVŠTĚVOU VE VLASTNÍ KOUPELNĚ

Pojďte dnes sami k sobě na návštěvu a zkuste se na svou koupelnu podívat očima osoby, která zde nebydlí, ale je tu jen jako pozorovatel.

Zadívejte se do své koupelny ode dveří, jako byste ji viděli úplně poprvé.

 • Jakou celkovou atmosféru v místnosti cítíte?
 • Máte zde i toaletu, nebo je to místo určené jen  k očistě?
 • Děláte zde jen malé každodenní rituály např. čištění zubů a rukou, nebo stává se i oázou odpočinku a relaxace např. ve vaně?
 • Co o vás vaše koupena vypovídá v tuto chvíli?
 • Jaké ručníky vidíte? Seprané, nebo měkoučké? Jsou pověšené na výšku nebo se různě povalují? Jak často je měníte?
 • V jakém stavu jsou kohoutky? Kapou nebo ne?
 • Vidíte spoustu krémů a tubiček, nebo je zde systém a pořádek?
 • Jak snadný je přístup  k umyvadlu, vaně popř. pračce?
 • Má koupelna okno? Co z něj vidíte?
 • Jaká jsou zde zrcadla? Vidí všichni členové domácnosti svojí celou hlavu?
 • Je z koupelny cítit čistota?
 • Má tato místnost atmosféru láskyplné náruče, co vás opečovává?

NÁVOD, JAK OPEČOVAT SVOJI KOUPELNU

Dbejte na to, aby byla vždy čistá. Většinou kohoutky a ručníky prozradí hodně o čistotě celé místnosti.

Zrcadlo odráží váš vlastní obraz – doslova i symbolicky. Jak se vidíte v zrcadle, ovlivňuje i to, jak se vnímáte ve své vědomí. Proto je tak důležité, aby zrcadla byla čistá a odrážela jen „čistou“ energii.

Zrcadla a umyvadlo potřebují lichotivé osvětlení. Vyvarujte se příliš ostrého světla, snažte se naopak vytvořit uvolněnou atmosféru, např. svíčkami. Koupelna by neměla být příliš velká, ale neměla by působit stísněně a tmavě. Nedostatek světla ubírá energii.

Měkké ručníky místnost pěkně zútulní a zateplí prostor. Obecně se má za to, že ručníky by se měly prát po třech použitích. Nebudou však čistší, použijete-li více pracího prášku. Právě naopak. Absorbují pak všechno přebytečné a mohou být domovem pro více bakterií. Ručníky zůstanou déle měkké, když je před sušením protřepete.

Nahřejte si ručník na topení, protože až vystoupíte z vany a zabalíte se do něj, budete mít pocit, jako by vás někdo objal.

RECEPT NA POMALOU MOKROU CHVILKU:

Sprchování má podobný efekt jako pobyt na mořském břehu- voda „smazává“ většinu podnětů, které působí na vaše smysly, a mozek se tak lépe dostane do plného stavu bdělosti. Sprchováním se navíc vytvářejí tytéž negativně nabité ionty, jaké jsou v mořském vzduchu. Ty vám pomohou cítit se vyrovnaně a nabití energií.

Ať vám teče v životě radost, ne jen kape!

Další články...

Mám pro vás e-Book zdarma! Velká harmonická pětka

Provedu vás fascinujícími principy Feng Shui

Reference

Úprava domova

Olga vám rozhodně nemluví do života, ani nic nenařizuje, jen položí pár nevinných otázek. A my jsme se nad těmi otázkami zamýšleli a odpovídali. A pak Olga odešla a my jsme s mužem začali přestavovat, vyhazovat, přetírat, čistit.

Petra Kruntorádová
https://pravydomaci.cz/

Úprava kanceláří

S Olgou přichází lavina pozitivní energie, nadšení, originality, neotřelosti a nespoutanosti. A přesně to ona dokáže přenést do jakéhokoliv prostoru i skupiny, se kterou pracuje, ať už je menší či větší. Vždy překvapí něčím novým, nikdy se neopakuje. Prostě každého doslova nakazí svou energií, kterou prostě miluji a doporučuji!

Eva Čejková Vašková, zakladatelka ŽENY s.r.o. a sítě Pracoven ŽENY s.r.o.
www.zenysro.cz

Úprava domova

Olga nám otevřela oči ve vnímání prostoru pro bydlení a z jejích návrhů, nápadů a tipů jsem si odnesla i ledacos do života. Chtěli jsme pomoci s bydlením na rok. Už tady bydlíme tři roky a vůbec se nám nechce pryč.

Ivana Fodorová

(Ú)klid v hlavě

Do úklidu v hlavě jsem šla hodně intuitivně. Vůbec jsem nevěděla, co čekat a po letech kineziologií a seminářů mě tato metoda HODNĚ překvapila. Dostala jsem plnou Olžinu pozornost a péči. Provedla mě velice jemným a důsledným procesem.

Pavla Vedralová
http://www.vedralovapavla.cz/

Úprava kanceláří

 Už po šesti týdnech mě kolegové začali říkat, jak se v kanceláři cítí dobře a majitel přiznal, že “takovou proměnu nečekal, protože to je fakt pecka.”

Petr Fodor, Founder at AppAgent
http://www.appagent.co/

(Ú)klid v hlavě

Intenzívne, hlboké a transformačné.  Oli je úžasným sprievodcom na tejto ceste a rozhodne “upratovaciu session” s ňou vrelo odporúčam.

Katarína Krejčovičová
https://xellelife.com/

Úklid hlavy

V několika momentech jsem jasně cítil tlak rukou na hlavě a až potom, co si Olga začala zahřívat dlaně o sebe jsem si uvědomil, že je tam dávno nemá. A takových snových situací plných sluchových a dotykových vjemů bylo mnohem více. Rozhodně to byla příjemně strávená hodina v jinak hektickém pracovním týdnu.

Tom Cortés
https://www.tomcortes.com/

Olga Bušková

Olga
Bušková

Terapeutka a designérka
Feng-šuej

Title