Všechno, co jste chtěli vědět o ložnici a báli jste se zeptat

Všechno, co jste chtěli vědět o ložnici a báli jste se zeptat

 

 • V ložnici strávíte třetinu života. Představte si, že se dožijete 81 let, a to by znamenalo, že celých 27 let prospíte.
 • V tomto prostoru je velmi důležité jeho zútulnění.
 • Ložnice je nejintimnějším místem celého domova. Ona nejvíce ukazuje, jaký máte vztah k partnerovi, ale hlavně sami k sobě.
 • Zde se promítají nejniternější, hluboko skrytá přání a tužby.
 • Z ložnice lze třeba vyčíst, zda je prostorem pouze pro spánek a nejeví žádné známky života lásky.
 • Vaše ložnice nerozlišuje mezi realitou a iluzí: co vše zde máte, tak takový je váš vztah k sobě samým.

NÁVŠTĚVOU VE VLASTNÍ LOŽNICI

Pojďte dnes sami k sobě na návštěvu a zkuste se na svou ložnici podívat očima osoby, která zde nebydlí, ale je tu jen jako pozorovatel.

Zadívejte se do své ložnice ode dveří, jako byste ji viděli úplně poprvé.

 • Jaké materiály, barvy, kvalitu a celkovou atmosféru v místnosti cítíte?
 • Máte zde i pracovnu, nebo je to místo určené jen k odpočinku?
 • Pokud zde pracujete, kolik času věnujete práci a kolik sobě v podobě četby, spánku a jiných činností?
 • Co o vás vaše ložnice vypovídá v tuto chvíli?
 • Jaký nábytek v místnosti vidíte? Kvalitní, nebo z druhé ruky? Omšelý, nebo opečovávaný?
 • Vidíte spoustu harampádí, nebo je zde čisto?
 • Jak snadný přístup mají osoby zde žijící k posteli?
 • Co vidíte z oken ložnice?
 • Jaké obrazy a dekorace zdobí tuto místnost?
 • Jsou tu fotky? Kdo na nich je? Pouze žena? Partneři? Děti?
 • Je z ložnice cítit láska?
 • Má tento pokoj atmosféru láskyplné náruče, co hladí?
 • Máte chuť se zavrtat pod peřinu a nechat si zde zdát krásné sny?
 • Partneři se zde setkávají, nebo spíše míjejí?
 • Jak často měníte lůžkoviny?
 • Umíte si užít dlouhé milování, nebo je pro vás důležitější mít intimnosti rychle za sebou?

 

NÁVOD, JAK OPEČOVAT SVOJI LOŽNICI

Zaměřte se v první řadě na postel

Nejenom na rám postele, ale i na kvalitní matraci. Říká se, že matrace by se měla měnit po sedmi letech. V případě výměny partnera, i dříve. Umístěte postel tak, aby oba partneři viděli na dveře a měli za sebou pevnou oporu, tedy zeď. Zeď za zády je vaše opora. Opora vztahu. Zaměřte se na čelo postele, ale také na zajímavou tapetu nebo výmalbu na této zdi. O co vše se můžete opřít v partnerovi? Pokud právě hledáte partnera, rozhodně se soustřeďte na to, aby vaše postel měla dobrou oporu v ložnici. Pokud máte různé barvy zdí, tak ta nejtmavší by měla být právě za čelem postele. Tato zeď symbolizuje, že je bezpečné se o druhého opřít, a měl by na ní viset maximálně jeden obraz. Zapomeňte na poličky, obestavěnou skříň nad hlavou postele, protože potom možná i ve vztahu nad vámi něco visí a nemůžete v něm volně dýchat.

Oblečte okna

Tato místnost si to rozhodně zaslouží. Takže zavěste zde závěsy, popř. i záclony. Ty prostor krásně zútulní a zjemní. Je vhodné mít zde příjemné materiály, aby celá místnosti působila jako hladivá náruč bezpečí. Vytvořte si hnízdo, kde vás bude bavit relaxovat, spát, milovat se, zachumlat se s knihou nebo zajímavým filmem.

Zaměřte pozornost i na osvětlení

Obzvláště v této místnosti je důležité tlumené světlo lampiček – a to u obou nočních stolků.

Snižte počet věcí na nočním stolku

Pokud je váš noční stolek přeplněný, tak možná i vaše hlava před usnutím přemýšlí nad spoustou věcí: co má zařídit nebo co neudělala během dne. Zkuste uklidit noční stolek a minimalizovat počet knih a všech předmětů na něm. Před usnutím si přehrajte svůj den pozpátku, co jste všechno dělali a prožili, a poděkujte za to. Pokud se v průběhu dne stalo něco nepříjemného, tak si to v myšlenkách přehrajte tak, jako by se to stalo hezky, či dokonce jako by to pro vás bylo krásným zážitkem.

Vystavte si předměty symbolizující láskyplný vztah

Pokud tuto místnosti sdílíte s partnerem, vystavte si takové věci, které vyjadřují, jak byste se chtěli v partnerství cítit. Společné fotografie, které zachycují společnou cestu životem. Vyvarujte se však obrázků, kde jsou stíny nebo znázorněná samota. Můžete se potom i ve vztahu sami k sobě a v partnerství cítit jako kůl v plotě. Pokud jste sami, vystavte si předměty, které budou vyjadřovat vztah, který si přejete skutečně žít.

Vybudujte ji v klidové části obydlí

Nejlepší místo pro ložnici je co nejdále od vchodových dveří. Myslete také na to, že když si uděláte ložnici v místnosti mezi dětskými pokoji, tak i v životě budete mezi dětmi.

A především nezapomeňte, že ložnice je sladkou tečkou každého dne.

Dobré ráno, dobrou noc,

NAPSÁNO PRO JÓGA DNES

 

 

Další články...

Mám pro vás e-Book zdarma! Velká harmonická pětka

Provedu vás fascinujícími principy Feng Shui

Reference

Úklid hlavy

Zastavit se, byť jenom na pár minut, je při mém pracovním režimu téměř nemožné. Když mi tedy Olga nabídla, že budu moct hodinu bez ustání nic nedělat a neříkat, nemusela mě přemlouvat. Během jejího otevírání hlavy se moje hlava vylila jako váza. Před očima mi jely desítky příběhů, až jsem měl sem tam pocit, že nejsem vzhůru. A to nejenom kvůli myšlenkám. V několika momentech jsem jasně cítil tlak rukou na hlavě a až potom, co si Olga začala zahřívat dlaně o sebe jsem si uvědomil, že je tam dávno nemá. A takových snových situací plných sluchových a dotykových vjemů bylo mnohem více. Rozhodně to byla příjemně strávená hodina v jinak hektickém pracovním týdnu.

Tom Cortés
https://www.tomcortes.com/

(Ú)klid v hlavě

Na úklid hlavy prostě musíte jít vícekrát! Poprvé to bylo milé, příjemné, ale myslím, že bych po pár měsících na ten zážitek zapomněla. Dala jsem ovšem na radu a zkusila jít opakovaně a s každou další návštěvou byl prožitek nádhernější a nádhernější. Velice obtížně se popisuje, co se vlastně odehrává. Člověk má pocit, že se dohromady nic neděje a přitom je mu neskutečně krásně. Po čtvrté návštěvě jsem si sama pro sebe pokusila definovat svůj stav, v jakém jsem se v průběhu toho dění nacházela, a nenapadlo mě jiné slovo než Nirvána. Takhle si ji představuji – božský klid, pocit, že je vše v naprostém pořádku a ještě se o mě někdo s velice laskavýma rukama stará. Navíc se Olga na začátku pokaždé přeptá na záměr, se kterým budeme pracovat a ten tam nějak při práci “začaruje”. A světe div se – věci v životě se poté začnou skutečně hýbat zamýšleným směrem! Jediné, čeho se obávám, je, že si na této nádherné proceduře vytvořím absolutní závislost, protože takto blaženě se zřejmě lidé cítí na drogách…

Linda

Design podle Feng-šuej

Olga vám rozhodně nemluví do života, ani nic nenařizuje, jen položí pár nevinných otázek jako: Proč máte hned proti vchodovým dveřím tuhle robustní těžkou skříň? Proč je jídelní stůl zrovna na tomhle místě? Proč jste si do ložnice pověsili zrovna tenhle obraz? Proč tohle vlastně nevyhodíte? Opravdu to potřebujete?… A my jsme se nad těmi otázkami zamýšleli a odpovídali. A pak Olga odešla a my jsme s mužem začali přestavovat, vyhazovat, přetírat, čistit a věřte mi to nebo ne, tak jako se to hýbe v našem domě, tak se to hýbe i ve mně, takže až to dočistíme v domově i v lidech, kteří v něm bydlí, zase dám zpráva. Zatím je to fakt zábava:-)

 

Petra Kruntorádová

(Ú)klid v hlavě

Do úklidu v hlavě jsem šla hodně intuitivně. Vůbec jsem nevěděla, co čekat a po letech kineziologií a seminářů mě tato metoda HODNĚ překvapila. Dostala jsem plnou Olžinu pozornost a péči. Provedla mě velice jemným a důsledným procesem. Po skončení jsem se cítila radostná a plná optimismu. Zůstala ve mě víra, že se v životě děje vše, tak jak má. Děkuji

Pavla Vedralová
http://www.andeloptik.cz/

(Ú)klid v hlavě

Byl to zážitek který překonal i očekávání, které jsem si nevytvářel. Když jsem cítil, jak se mi skrz doteky na hlavě rozjíždělo v těle teplo a vnímání všeho. Přes doteky dlaní se uvolňoval celý svět ve mně a ladil sluch. Závěrem když se roztočil energetický vír okolo a v mé hlavě… Nádhera. A co teprve po otevření očí, jiný zrak, vše ostřejší a barevnější, jiný, vyladěný sluch, svobodnější mysl a lepší fantazie. Vlastně trochu jiný svět, teď si ho jen uchovat. Díky Honza

Jan Čadský

(Ú)klid v hlavě

Intenzívne, hlboké a transformačné. Tak som prežívala s Oli môj “úklid hlavy”. Vnímala som počas tejto doby obrazy, pocity a ďalšie vnemy, ktoré upevňovali môj pocit, že sa vážne vo mne “upratuje”. Oli je úžasným sprievodcom na tejto ceste a rozhodne “upratovaciu session” s ňou vrelo odporúčam.

Katarína Krejčovičová
https://www.olgabu.cz/sluzby/uklid-v-hlave-access-bars/

Design podle Feng Shui

První reakce na proměnu byla nedůvěra okolí – od majitele kancelářského prostoru tak i kolegů z firmy. Vyzbrojen nedávnou osobní zkušeností při zařizování domu jsem se ale těšil, jak se tmavý hranatý prostor podaří proměnit k lepšímu. Už po šesti týdnech mě kolegové začali říkat, jak se v kanceláři cítí dobře a majitel přiznal, že “takovou proměnu nečekal, protože to je fakt pecka.”

Petr Fodor, Founder at AppAgent

Petr Fodor, Founder at AppAgent
http://www.appagent.co/

Design podle Feng Shui

Spolupráci s Olgou vřele doporučuji! Její návrhy byly v duchu “Tak přesně něco takového jsem chtěla, jen jsem nevěděla jak to říct”. Olga s námi trpělivě ladila detaily, které byly už jen o tom, jestli bude výsledná realizace na 100%, nebo 110%. Hlavně nám otevřela oči ve vnímání prostoru pro bydlení a z jejích návrhů, nápadů a tipů jsem si odnesla i ledacos do života. Neocenitelnou výhodou spolupráce  je fakt, že nás postrkovala, připomínala a motivovala, abychom věci dotáhli do finální podoby v relativně krátkém čase. Protože nebýt jí, tak nám třeba rámečky s fotografiemi ve vstupní hale nevisí ani po půl roce.

Ivana Fodorová

Workshop

Když jsem jela dnes do práce, připadla jsem si jako když se vracím po dlouhé dovolené. Odpočatá, nabitá energií, dobrou náladou a neskutečným klidem. Olgo, jsi úžasná žena, která umí lidi nadchnout, předat energii a povzbudit, pohladit po duši. Olgo, chtěla bych Ti ještě jednou poděkovat za krásný víkend. Cítím se nabitá energií. Když jsem včera jela domů, pořád jsem se usmívala, přišlo mi, že i zeleň a oblohu vnímám nějak ostřeji.

Jana Bažantová

Design podle Feng Shui

S Olgou přichází lavina pozitivní energie, nadšení, originality, neotřelosti a nespoutanosti. A přesně to ona dokáže přenést do jakéhokoliv prostoru i skupiny, se kterou pracuje, ať už je menší či větší. Vždy překvapí něčím novým, nikdy se neopakuje. Prostě každého doslova nakazí svou energií, kterou prostě miluji a doporučuji!

Eva Čejková Vašková, zakladatelka ŽENY s.r.o. a sítě Pracoven ŽENY s.r.o.
www.zenysro.cz

Workshop

Získala jsem zajímavé nápady a inspirace, dobré tipy pro nákupy a směr v bydlení. Olga je moc příjemná a pozitivní. Trpělivě se věnovala každému dotazu a dala inspirující nápady. Děkuji!

Lenka

Čárový kód

Olí, moc děkuji za perfektně zpracovanou typologii, sedí to ke mně úplně přesně. Pobavilo mě, že jsou v typologii i zahrnuty doporučení pro partnera, “jak na mě” Ještě jednou děkuji, často do typologie nahlížím a ráda si v ní čtu.

Katka
www.fotograf-ka.cz

Workshop

Moc krásný workshop. Přinesl mnoho užitečných informací, které mohu přenést do našeho bydlení, abychom se tam cítili všichni ještě lépe a spokojenější. Uvědomila jsem si jaké možnosti má prostor a jak si s ním lze pohrát, aby proudila energie. Milá ženská energie.

Petra
facebook.com/ferkafe

Workshop

Workshop byl skvělý! Olga je úžasná, dokáže zaujmout, ukazuje praktické věci. Celková atmosféra byla skvělá – prostředí, lidé. Určitě jsem se toho za ty dva dny moc dozvěděla. Ani se mi nechce končit.

Milada

Desing podle FS

Kouzelné… spousta drobností v našem domě způsobila velké změny v našich životech. Olgo, moc děkuji za naše osobní setkání, ze kterého čerpám do dnešního dne.

Iva

Rychlodesing

Dokonale! Kdo se nebojí uraganu v podobě Olga Bušková, která Vám 5 minut po příchodu s úsměvem začne přesouvat nábytek v kanceláři, běžte do toho! :-). Majákový obraz už mám na zdi, je geniální! Dekuji Oli a těším se na další stěhování! :-)

Olga Šedivcová

Workshop

Olgo, moc děkuji za nádherný a moc poučný víkend. Strašně mě to bavilo, teď kam přijdu, představuji si, co by se dalo změnit. Pokud by byl nějaký další workshop, určitě bych se moc ráda zúčastnila. Děkuji Ti ještě jednou a přeji jen to nejlepší :-)

Beáta

Čárový kód

Upřímně? Ještě nikdy se mi do rukou nedostala mou osobnost tak dokonale vystihující typologie, jako od Olgy. Nad každou větou, kterou jsem četla jsem jen kývala: “Ano, ano, ano.”. Četla jsem ji i manželovi, kýval stejně a oba jsme si na tom krásně potvrdili, jaký živel ve mě doma má a že je to vlastně super, byť někdy náročné. Olgu mám ráda pro její lidskost a přátelskost, kterou vyzařuje. Její práci doporučuji všem lidem, kteří cítí potřebu se ve svém nitru zorientovat, objevit své dary a přednosti a začít žít v souladu se svou vnitřní pravdou.

Alice Kirš, zakladatelka a autorka projektu Ženy ženám
zenyzenam.cz

Olga Bušková
Olga Bušková
Olga Bušková

Olga
Bušková

Terapeutka
Designérka Feng-šuej

Title