O ložnici…

O ložnici…

 

 • V ložnici strávíte třetinu života. Představte si, že se dožijete 81 let, a to by znamenalo, že celých 27 let prospíte.
 • V tomto prostoru je velmi důležité jeho zútulnění.
 • Ložnice je nejintimnějším místem celého domova. Ona nejvíce ukazuje, jaký máte vztah k partnerovi, ale hlavně sami k sobě.
 • Zde se promítají nejniternější, hluboko skrytá přání a tužby.
 • Z ložnice lze třeba vyčíst, zda je prostorem pouze pro spánek a nejeví žádné známky života lásky.
 • Vaše ložnice nerozlišuje mezi realitou a iluzí: co vše zde máte, tak takový je váš vztah k sobě samým.

NÁVŠTĚVOU VE VLASTNÍ LOŽNICI

Pojďte dnes sami k sobě na návštěvu a zkuste se na svou ložnici podívat očima osoby, která zde nebydlí, ale je tu jen jako pozorovatel.

Zadívejte se do své ložnice ode dveří, jako byste ji viděli úplně poprvé.

 • Jaké materiály, barvy, kvalitu a celkovou atmosféru v místnosti cítíte?
 • Máte zde i pracovnu, nebo je to místo určené jen k odpočinku?
 • Pokud zde pracujete, kolik času věnujete práci a kolik sobě v podobě četby, spánku a jiných činností?
 • Co o vás vaše ložnice vypovídá v tuto chvíli?
 • Jaký nábytek v místnosti vidíte? Kvalitní, nebo z druhé ruky? Omšelý, nebo opečovávaný?
 • Vidíte spoustu harampádí, nebo je zde čisto?
 • Jak snadný přístup mají osoby zde žijící k posteli?
 • Co vidíte z oken ložnice?
 • Jaké obrazy a dekorace zdobí tuto místnost?
 • Jsou tu fotky? Kdo na nich je? Pouze žena? Partneři? Děti?
 • Je z ložnice cítit láska?
 • Má tento pokoj atmosféru láskyplné náruče, co hladí?
 • Máte chuť se zavrtat pod peřinu a nechat si zde zdát krásné sny?
 • Partneři se zde setkávají, nebo spíše míjejí?
 • Jak často měníte lůžkoviny?
 • Umíte si užít dlouhé milování, nebo je pro vás důležitější mít intimnosti rychle za sebou?

 

NÁVOD, JAK OPEČOVAT SVOJI LOŽNICI

Zaměřte se v první řadě na postel

Nejenom na rám postele, ale i na kvalitní matraci. Říká se, že matrace by se měla měnit po sedmi letech. V případě výměny partnera, i dříve. Umístěte postel tak, aby oba partneři viděli na dveře a měli za sebou pevnou oporu, tedy zeď. Zeď za zády je vaše opora. Opora vztahu. Zaměřte se na čelo postele, ale také na zajímavou tapetu nebo výmalbu na této zdi. O co vše se můžete opřít v partnerovi? Pokud právě hledáte partnera, rozhodně se soustřeďte na to, aby vaše postel měla dobrou oporu v ložnici. Pokud máte různé barvy zdí, tak ta nejtmavší by měla být právě za čelem postele. Tato zeď symbolizuje, že je bezpečné se o druhého opřít, a měl by na ní viset maximálně jeden obraz. Zapomeňte na poličky, obestavěnou skříň nad hlavou postele, protože potom možná i ve vztahu nad vámi něco visí a nemůžete v něm volně dýchat.

Oblečte okna

Tato místnost si to rozhodně zaslouží. Takže zavěste zde závěsy, popř. i záclony. Ty prostor krásně zútulní a zjemní. Je vhodné mít zde příjemné materiály, aby celá místnosti působila jako hladivá náruč bezpečí. Vytvořte si hnízdo, kde vás bude bavit relaxovat, spát, milovat se, zachumlat se s knihou nebo zajímavým filmem.

Zaměřte pozornost i na osvětlení

Obzvláště v této místnosti je důležité tlumené světlo lampiček – a to u obou nočních stolků.

Snižte počet věcí na nočním stolku

Pokud je váš noční stolek přeplněný, tak možná i vaše hlava před usnutím přemýšlí nad spoustou věcí: co má zařídit nebo co neudělala během dne. Zkuste uklidit noční stolek a minimalizovat počet knih a všech předmětů na něm. Před usnutím si přehrajte svůj den pozpátku, co jste všechno dělali a prožili, a poděkujte za to. Pokud se v průběhu dne stalo něco nepříjemného, tak si to v myšlenkách přehrajte tak, jako by se to stalo hezky, či dokonce jako by to pro vás bylo krásným zážitkem.

Vystavte si předměty symbolizující láskyplný vztah

Pokud tuto místnosti sdílíte s partnerem, vystavte si takové věci, které vyjadřují, jak byste se chtěli v partnerství cítit. Společné fotografie, které zachycují společnou cestu životem. Vyvarujte se však obrázků, kde jsou stíny nebo znázorněná samota. Můžete se potom i ve vztahu sami k sobě a v partnerství cítit jako kůl v plotě. Pokud jste sami, vystavte si předměty, které budou vyjadřovat vztah, který si přejete skutečně žít.

Vybudujte ji v klidové části obydlí

Nejlepší místo pro ložnici je co nejdále od vchodových dveří. Myslete také na to, že když si uděláte ložnici v místnosti mezi dětskými pokoji, tak i v životě budete mezi dětmi.

A především nezapomeňte, že ložnice je sladkou tečkou každého dne.

Dobré ráno, dobrou noc

 

 

 

Další články...

Mám pro vás e-Book zdarma! Velká harmonická pětka

Provedu vás fascinujícími principy Feng Shui

Reference

Úprava domova

Olga vám rozhodně nemluví do života, ani nic nenařizuje, jen položí pár nevinných otázek. A my jsme se nad těmi otázkami zamýšleli a odpovídali. A pak Olga odešla a my jsme s mužem začali přestavovat, vyhazovat, přetírat, čistit.

Petra Kruntorádová
https://pravydomaci.cz/

Úprava kanceláří

S Olgou přichází lavina pozitivní energie, nadšení, originality, neotřelosti a nespoutanosti. A přesně to ona dokáže přenést do jakéhokoliv prostoru i skupiny, se kterou pracuje, ať už je menší či větší. Vždy překvapí něčím novým, nikdy se neopakuje. Prostě každého doslova nakazí svou energií, kterou prostě miluji a doporučuji!

Eva Čejková Vašková, zakladatelka ŽENY s.r.o. a sítě Pracoven ŽENY s.r.o.
www.zenysro.cz

Úprava domova

Olga nám otevřela oči ve vnímání prostoru pro bydlení a z jejích návrhů, nápadů a tipů jsem si odnesla i ledacos do života. Chtěli jsme pomoci s bydlením na rok. Už tady bydlíme tři roky a vůbec se nám nechce pryč.

Ivana Fodorová

(Ú)klid v hlavě

Do úklidu v hlavě jsem šla hodně intuitivně. Vůbec jsem nevěděla, co čekat a po letech kineziologií a seminářů mě tato metoda HODNĚ překvapila. Dostala jsem plnou Olžinu pozornost a péči. Provedla mě velice jemným a důsledným procesem.

Pavla Vedralová
http://www.vedralovapavla.cz/

Úprava kanceláří

 Už po šesti týdnech mě kolegové začali říkat, jak se v kanceláři cítí dobře a majitel přiznal, že “takovou proměnu nečekal, protože to je fakt pecka.”

Petr Fodor, Founder at AppAgent
http://www.appagent.co/

(Ú)klid v hlavě

Intenzívne, hlboké a transformačné.  Oli je úžasným sprievodcom na tejto ceste a rozhodne “upratovaciu session” s ňou vrelo odporúčam.

Katarína Krejčovičová
https://xellelife.com/

Úklid hlavy

V několika momentech jsem jasně cítil tlak rukou na hlavě a až potom, co si Olga začala zahřívat dlaně o sebe jsem si uvědomil, že je tam dávno nemá. A takových snových situací plných sluchových a dotykových vjemů bylo mnohem více. Rozhodně to byla příjemně strávená hodina v jinak hektickém pracovním týdnu.

Tom Cortés
https://www.tomcortes.com/

Olga Bušková

Olga
Bušková

Terapeutka a designérka
Feng-šuej

Title